Nowa wersja sklepu i 5% rabatu na dzień dobry: KLIKNIJ I SPRAWDŹ

Pon-Pt: 9:00-17:00
Obsługa klienta: 731-00-55-07
Szybka dostawa: kurier/paczkomat

Artykuły

Artykuły na temat grzybów witalnych zostały przygotowane w celu umożliwienia Państwu poszerzenia wiedzy na ich temat. Zagadnienia są obszerne, natomiast wiedza o właściwościach leczniczych grzybów może pomóc w wyborze idealnego grzyba leczniczego dla siebie.

reishi2

Grzyby reishi

W przypadku schorzeń układu oddechowego rekomendowanym grzybem witalnym jest kordyceps. Dla osób borykających się z problemem cukrzycy, fachowcy medycyny naturalnej rekomentują maitake. Jeśli chodzi o właściwości immunostymulujące, liderem ze względu na wysoką zawartość beta-glukanów pozostaje agaricus. Osoby pragnące w naturalny sposób obniżyć ciśnienie powinni zainteresować się bliżej tematem grzyba shitake. Dla osób chcących wesprzeć terapię antynowotworową naturalnymi metodami, rekomenduje się reishi.

Reishi (ganoderma lucidum) – artykuły

Maitake (grifola frondosa)- artykuły

Shitake (lentinua edodes) – artykuły

Kordyceps (cordyceps sinensis) – artykuły

Agaricus (agaricus blazei murill) – artykuły

Hericium (hericium erinaceus) – artykuły

Chaga (inonotus obliquus) – artykuły

Grzyby witalne posiadają cechę wspólną – jest to wysokie stężenie związków nazywanych polisacharydami. Występują one naturalnie w grzybach medycznych, zazwyczaj w niewielkim stopniu skoncentrowania – natomiast dzięki odpowiednio stosowanym procesom ekstrakcji, jesteśmy w stanie otrzymać wysokiej jakości ekstrakty roślinne z grzybów witalnych o wysokim stężeniu polisacharydów

Zdarza nam się także publikować artykuły na inne tematy ogólnie dotyczące zdrowia -> Artykuły o zdrowiu